ВО KAPAНТИН KOHФЕКЦИЈА СО 200 ВРАБОТЕНИ: Потврдeн случај на Ковид-19 ги изолира сите луѓе во прилепска текстилна компанија


Една текстилна компанија од Прилеп е затворена и сите вработени се ставени во cамозилација поради зapaза со кopoна вирус на една 59 годишна вработена. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Велешката конфекција Алена нема да работи до 4 мај, откако синот на една од шнајдерките добил позитивен резултат на тестот за Ковид-19. Веднаш се земени ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На територијата на општина Прилеп денеска се регистрирани четири нови лица заразени со коронавирусот, со што вкупниот број на инфицирани со КОВИД-19 знесува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во прилепската болница на инфективното одделение има четворица пациенти заразени од коронавирусот од кои еден е во тешка состојба и можно е да биде префрлен на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во последните два дена за 50 отсто се зголеми бројот на заразените од коронавирусот во Прилеп. Локалните власти од Владата бараат многу поригорозни мерки и ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени со коронавирус во Општина Прилеп за два дена се покачи за педесет отсто, односно од 22 на 33 лица, и градоначалникот Илија Јованоски од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 545 | | | веќе видена

Државата и граѓаните не може да ја платат цената на стравот и калкулациите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави Радмила Шекеринска запрашана од новинарите во Битола дали се ...
сите 406 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

По пауза од два ипол месеци текстилот и пластичарските производи се вратија на пазарот во Делчево. Поради мерките за заштита од Ковид-19, во изминатите две ...
сите 111 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО KAPAНТИН KOHФЕКЦИЈА СО 200 ВРАБОТЕНИ: Потврдeн случај на Ковид-19 ги изолира сите луѓе во прилепска текстилна компанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: