Марио Геце го напушта Дортмунд, но и Бундеслигата на крајот на сезоната

Германскиот фудбалер и херој од финалето на Мундијалот во 2014 година, Марио Геце ќе ја напушти Борусија Дортмунд на крајот на оваа сезона. Геце има договор ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на Борусија Дортмуд, Марко Ројс смета дека еден од најдобрите фудбалери на овој тим, Џејдон Санчо, треба да почека пред да го напушти тимот. Санчо ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс, верува дека Бундеслигата ќе продолжи, ако треба, и без публика. Тој е уверен дека трката со Баерн за шампионската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголем дел од англиските медиуми тврдат дека следен чекор на Џејдон Санчо во кариерата ќе биде Манчестер Јунајтед, гласини кои дополнително ги засилуваат и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Каталонскиот весник „Спорт“ кој е добро упатен во трансфер активностите на Барселона пренесува дека клубот пројавил доцен интерес за услугите на фудбалерот на ...
| | веќе видена | слични

Ова детенце со војнички поздрав сега е професионален фудбалер и игра во германската Бундес лига, поточно во Борусија Дортмунд.Понатака кариерата ја почнал во ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед е главниот фаворит за потписот на фудбалерот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Германскиот великан е спремен да го продаде 20-годишниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 278 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

Од синоќа во 21 часот тече 80-часовниот полициски час за граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, ...
сите 149 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 153 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марио Геце го напушта Дортмунд, но и Бундеслигата на крајот на сезоната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: