Ахмети до Робертсон: Ние сме сега семејство, ние сме НАТО!

Почитуван Лорд Робертсон, Сега веќе сме едно семејство, ние сме НАТО! Нашиот пат за да станеме едно не беше ниту лесен ниту краток. Навистина, траеше подолго ...
| | веќе видена | слични

Каков статус ќе има ДУИ по изборите, не зависи ниту од Вашата претпоставка ниту од мојот одговор. Одговорот ќе го дадат граѓаните на денот на гласањето. Во ...
| | веќе видена | слични

Првиот Албанец претседател на Собранието, Талат Џафери, според многумина еден од најдобрите спикери, објаснува зошто не го свикал законодавниот дом откако се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Пендаровски го потпиша указот за законот за априлскиот попис, но клинчот меѓу власта и опозицијата за веродостојноста на оваа операција не ...
сите 549 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата ја усвои тригодишната стратегија за структурни реформи – Програма на економски реформи (ПЕР) 2021-2023. Овој стратешки документ е исклучително важен ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети до Робертсон: Ние сме сега семејство, ние сме НАТО!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: