6 лица од Битола го прекршиле полицискиот час


12 копии
2 копии
2 копии

Во текот на изминатото деноноќие во кое на сила стапи построг полициски час, односно забрана за движење од 16 до 5 часот наутро, на територијата на целата ...
| | веќе видена | слични

МВР информира дека синоќа во 18:40 часот во скопско Ново Село, уапсен бил 48-годишник од Волково поради тоа што со себе немал документ за идентификација, ни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Од вчера на целата територија на државата започна да се применува ограничување на движењето во периодот од 16:00 до 05:00 часот.Во текот на изминатото ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ј.К.(48) од с.Волково, скопско, вчера бил уапсен во скопско Ново Село во 18:40 часот.-Мажот е уапсен тоа што немал со себе документ за идентификација ни ...
| | веќе видена | слични

Три лица во Битола го прекршиле полицискиот час во изминатото деноноќие. Од нив двете лица се над 67 години, а едното лице спаѓа во категоријата на останати ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев информираше за статистиката на МВР во текот на изминатото деноноќие. Тој упати благодарност до граѓаните кои ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 232 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 122 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

6 лица од Битола го прекршиле полицискиот час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: