ВМРО-ДПМНЕ: Мерките на СДСМ не се помош за граѓаните и фирмите


5 копии

Наместо сите расположливи средства да се стават на можност за користење за побрзо справување со ситуацијата со Ковид 19 – корона вирусот општина Ѓорче Петров ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Надлежните институции, државата, граѓаните, сите ние се бориме секојдневно со невидливиот непријател, за заштита на најважното здравјето на граѓаните. ...
| | веќе видена | слични

Паралелно со мерките за заштита на здравјето, се преземаат мерки во надминување на последиците врз економијата предизвикани од глобалната пандемија на ...
| | веќе видена | слични

Ваквото однесување е во најмала рака несериозно, но и срамно ако се потсетиме дека самиот Костадинов делеше пакети со храна за оние кои се останати без парче ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на СДСМ не знае и не умее да се справи со корона вирусот. Поради несоодветните мерки над 160 000 работници останаа овој месец без работа. На СДСМ не им ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Влегуваме во фаза која според експертите е оценета како критична, но и клучна фаза во борбата против коронавирусот во нашата држава. Со оглед на тоа дека пред ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на тоа дека пред нас е периодот во кој се очекува пикот на ширење на вирусот, оттука и нужноста од уште поголема одговорност од сите нас, во насока на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека функцикнерите на СДСМ си тераат ПР, 160.000 работници овој месец останаа без работа. Додека Бектеши собира политички поени, 15 илјади работници само од ...
| | веќе видена | слични

Факти кои го одбележаа денот: 1. Во ек на пандемија и економска криза, СДСМ во само четири општини ќе потроши 57 милиони за партиски вработувања во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Мерките на СДСМ не се помош за граѓаните и фирмите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: