СИТЕ ШТО СКЕНИРАЛЕ ЌЕ ДОБИЈАТ ПАРИ - Нема предлог за укинување на мерката во вонредна состојба


Не се разговара за целосно укинување или стопирање на проектот Мој ДДВ, сите граѓани што скенирале сметки ќе си ги добијат назад средствата, порача денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Светска банка во најновиот извештај за земјава наведува дека краткорочната перспектива, слично на другите земји во регионот, е негативна поради кризата ...
| | веќе видена | слични

Криза која ќе предизвика рецесија во 2020 година и дека ќе бидат потребни дополнителни фискални реформи, реформи во конкурентноста и во управувањето со јавните ...
| | веќе видена | слични

„Дали Зоран Заев и СДСМ намерно ја втурнаа македонската економија и граѓани во апокалиптично сценарио водејќи се исклучително од личните и партиските интереси ...
| | веќе видена | слични

 Во политиката пак, морате да бидете подготвен на критика, понекогаш аргументирана и прецизна, но понекогаш дифузна и тенденциозна. Осуден однапред што можеби ...
| | веќе видена | слични

Борбата со пандемијата е борба за секој човечки живот, таа е непроценлива и бесконечна, исто како што е Македонија бесконечност, објави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Борбата со пандемијата е борба за секој човечки живот, таа е непроценлива и бесконечна, исто како што е Македонија бесконечност. Во политиката пак, морате да ...
| | веќе видена | слични

Одлучувачки мерки, кои ќе стават приоритет на инвестициите во здравствените системи и обезбедување на соодветна социјална заштита за луѓето, особено ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук ги искоментира катастрофалните економски политики на власта. Тој прашува Зоран Заев и СДСМ намерно ја втурнаа македонската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека борбата со пандемијата е борба за секој човечки живот, таа е непроценлива и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разрешување на директорот на Центарот за јавно здравје во скопје др. Арбен Зибери и неговата замена со Александар Стојанов е срамен чин на политичка одмазда, ...
сите 178 | | | веќе видена

Културата е поврзана со публиката. Владата донесе Уредба со законска сила, за примена на Законот за култура за време на вонредна состојба, со цел, наместо ...
сите 140 | | | веќе видена

Истрагата за пожарот во објектот-пекара на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски е во тек, се работи напорно и има првични индиции за сторителите. ...
сите 257 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски денеска го повика лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да излезе и конкретно да одговори во јавноста кој точно ја ...
сите 158 | | | веќе видена

Денеска сум во штипскиот регион на посета и средба со земјоделците. Моментално се наоѓаме во населеното место Чардаклија. Пред малку имав средба со сточарите ...
сите 143 | | | веќе видена

Македонскиот полициски синдикат како единствен репрезентативен синдикат во Министерството за внатрешни работи, Агенцијата за Разузнавање, Агенцијата за ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИТЕ ШТО СКЕНИРАЛЕ ЌЕ ДОБИЈАТ ПАРИ - Нема предлог за укинување на мерката во вонредна состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: