Европската Комисија предлага скратено работно време за спас на работните места


„Ова е европската солидарност во акција. За Италија, Шпанија и другите. Ова е за иднината на Европа“, рече претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лејен, за овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На иницијатива на МНР Димитров, министрите за надворешни работи на земјите од Западниот Балкан денес испратија писмо до Комесарот за трговија Хоган, Комесарот ...
| | веќе видена | слични

На иницијатива министерот за надворешни, Никола Димитров, шефовите на дипшломатиите на земјите од Западниот Балкан денеска испратија писмо до комесарот за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На иницијатива на шефот на дипломатијата Никола Димитров, министрите за надворешни работи на земјите од Западниот Балкан денеска испратија писмо до Европската ...
| | веќе видена | слични

На иницијатива на министерот за надворешни работи Никола Димитров, министрите за надворешни работи на земјите од Западниот Балкан денес испратија писмо до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанскиот премиер Џузепе Конте смета дека Европската Унија мора да дејствува на соодветен и координиран начин за да им помогне на земјите што се најтешко ...
| | веќе видена | слични

Групацијата Европска инвестициска банка, банката на Европската унија, денеска ги соопшти деталите на сеопфатниот одговор на пандемијата на коронавирусот надвор ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот премиер Ѓузепе Конте изјави дека Европската Унија во текот на пандемијата на коронавирус рескира да пропадне како проект. Според неговите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 418 | | | веќе видена

„Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани случаи, нема закани со ендеци, сите тефтерчиња на ...
сите 339 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 210 | | | веќе видена

Изет Меџити од ДУИ го потсети Никола Димитров од СДСМ дека тие ги изгубиле изборите и оти тие ги донеле на власт. Димитров се сомнева дека можеби меѓу ДУИ и ...
сите 49 | | | веќе видена

Нашиот став поврзан и со едниот и со другиот договор е јасен и тука е непроменет. Ниту со договорот со Бугарија, ниту пак со нашиот јужен сосед. Ние ниту сме ...
сите 190 | | | веќе видена

Во првото полугодие од 2020 година извршен е поврат на ДДВ кон фирмите од 12,7 милијарди денари или 206,5 милиони евра, што е за 6 отсто повеќе во однос на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европската Комисија предлага скратено работно време за спас на работните места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: