Кина ќе ги регистира и асимптоматски случаи на новиот коронавирус


2 копии

Кина, во која помина епидемијата на коронавирусот, презеде нови мерки за да ги спречи асимптоматските носители на вируси да предизвикаат друг случај на ...
| | веќе видена | слични

Кина во средата ги објави новите мерки за сузбивање на ширењето на новиот тип коронавирус преку асимптоматските ткн „тивки пренесувачи“, додека земјата бележи ...
| | веќе видена | слични

Ова се главните фази откако Светската здравствена организација на 8 јануари објави дека новиот коронавирус може да биде причина за непознатата епидемија што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинескиот регион Јиа кој е населен со 640 илјади луѓе е ставен во карантин, откако беа регистрирани новозаболени од коронавирусот. Оваа информација потврдува ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што епидемијата на коронавирусот во Кина попушта, предупредувањата на медицинските експерти сѐ уште се во сила. Тие сметаат дека крајот на кризата ...
| | веќе видена | слични

Данска од следната недела ги отвара градинките и училиштата. Германија за две седници излегува од карантин, а австријците од мај повторно ќе може да одат на ...
| | веќе видена | слични

Кинеските здравствени власти не пријавија нови смртни случаи поради коронавирус, во последните 24 часа, што е прв ваков извештај од јануари. Националната ...
| | веќе видена | слични

Без оглед на тоа што епидемијата коронавирус во Кина се намали, предупредувањата на медицинските експерти сè уште се на сила, но очигледно дека на Кинезте им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 452 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

За прв пат ќе се гласа три дена, во работни денови и изборите ќе траат до 21 часот. Епидемијата на коронавирусот делумно ги измени протоколите на текот на ...
сите 407 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина ќе ги регистира и асимптоматски случаи на новиот коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: