Не се разговара за целосно укинување или стопирање на проектот Мој ДДВ


Не се разговара за целосно укинување или стопирање на проектот Мој ДДВ, сите граѓани што скенирале сметки ќе си ги добијат назад средствата, порача денеска ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Најбргу ќе стигнат средствата од Меѓународниот монетарен фонд од странските ликвидносни инјекции, кои се очекува најверојатно да стигнат во текот на месецов, ...
| | веќе видена | слични

Сценарија на власта врз однос на економијата, резултираат врз база на мерките за спречување на вирусот. Сценаријата предвидуваат различни потреби зависно како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дополнителниот Заменик министерката за финансии, Гордана Кочоска во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека иако има законско право и забраниле да ...
| | веќе видена | слични

По мое видување владата требаше да поразговара со директорите на банките уште пред да се воведат било какви мерки. И без да се донесеше било каква уредба, ...
| | веќе видена | слични

Дополнителната заменик министерка за финансии Гордана Димитриевска Кочовска синоќа обелодени дека во изборна година со единствена цел купување на глас повеќе, ...
| | веќе видена | слични

За првите два месеци од 2020 година власта има буџетски дефицит од 70 милиони евра или тоа е 25% од планираниот. Тоа е очигледно однесување на власта пред ...
| | веќе видена | слични

Нина Ангеловска, министерката за финансии, во синоќешното јавување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 ја пофали нејзината заменичка од опозицискиот табор во ...
| | веќе видена | слични

Детално објаснување за предлогот на ВМРО-ДПМНЕ во однос на парите на граѓаните кои одат во приватните пензиски фондови даде дополнителната заменик министерка ...
| | веќе видена | слични

Дополнителната заменик министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска во емисијата „Што не е јасно“ соопшти детали за состојбата во која се наоѓа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катастрофата во здравството, се пресликува и во економијата. Таму работите се подеднакво драматични, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.Тој кажа ...
сите 237 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 152 | | | веќе видена

Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
сите 343 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 174 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 362 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 272 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 468 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не се разговара за целосно укинување или стопирање на проектот Мој ДДВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: