Во Србија регистрирани 160 нови случаи, вкупно заразени 1.060 лица, 28 се починати


Во Србија во изминативе 24 часа се зголемува бројот на тестирни лица и од 810 новотестирани, позитивни на коронавирусот се 160 лица, со што од 4371 тестирани ...
| | веќе видена | слични
7 копии
7 копии

Во Бугарија досега се потврдени вкупно 611 случаи на заразени со Ковид-19. Ова беше објавено на редовниот брифинг на раководителот на Воената медицинска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според податоците на Институтот за јавно здравје , регистрирани се 72 случаи на заболување меѓу здравствени работници, заклучно со податоци до 7.април. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии

Со вкупно осум од 30 лица кои досега починаа од Ковид-19 во Македонија Куманово е град кој досега има најмногу жртви од коронавирусот кај нас. Вчера јавноста ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со вчерашните 18 новозаболени пациенти со коронавирус, вкупната бројка во Макеонија достигна 617, а бројот на починати се зголеми на 30 откако вчера починаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И покрај мирните дневни протести, ноќта ја одбележа насилство и кражби и покрај полицискиот час во повеќето американски градови во обид да се одржи редот по ...
сите 406 | | | веќе видена

Заради зголемениот број на ново дијагностицирани случаи со ковид-19 во земјата, денеска министерот за здравство, Венко Филипче одржа координативен состанок со ...
сите 242 | | | веќе видена

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 284 | | | веќе видена

Вицепремиерот Бујар Османи, денеска ќе го посети Штип, каде што во моментов се затворени шестте конфекциски фабрики , од каде е и кластерот на новозаразените. ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за „Курир“ вели дека за жал, не се сомнева оти Заев и оваа гарнитура на СДСМ се подготвени на се’ ...
сите 303 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 134 | | | веќе видена

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија регистрирани 160 нови случаи, вкупно заразени 1.060 лица, 28 се починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: