Банките ќе ги одложат ратите, ама за тој период ќе наплаќаат камати


Двете најголеми банки – Комерцијална банка и Стопанска банка, како и дел од помалите банки, веќе ги објавија новите услови за кредитирање и предизвикаа бурни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали ВМРО-ДПМНЕ повторно застана на страната на граѓаните, а СДСМ очигледно, избирајќи меѓу граѓаните и банките, се фати за второто? Според многумина, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

- Македонија е пред најголемата економска криза. Точно дека најголемиот дел од причините се поврзани со пандемијата на корона вирусот, но исто така најголемата ...
| | веќе видена | слични

„Треба банките да сфатат дека тие живеат од граѓаните и од стопанството. Доколку во тие банки граѓаните не ги оставаат своите пари, банките нема да можат да ги ...
| | веќе видена | слични

Помош се дели во Куманово каде е носител на листа во изборната единица, Оливер Спасовски. Помош се дели во Крива Паланка каде носител на листа за пратеници е ...
| | веќе видена | слични

Вечерва потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски гостуваше во емисијата „Заспиј ако можеш“, каде што посочи дека Македонија е пред најголемата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Помош се дели во Куманово каде е носител на листа во изборната единица, Оливер Спасовски. Помош се дели во Крива Паланка каде носител на листа за пратеници е ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва гостуваше во емисијата „Заспиј ако можеш“ каде што посочи дека помош се дели во Куманово каде е ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во гостување на Алфа ТВ се осврна на пакетите со храна кои СДСМ ги дели за определени луѓе.- Оваа помош е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 452 | | | веќе видена

На социјалните мрежи има бројни негодувања по денешната прес конференција на министерот за здравство Венко Филипче. Граѓаните чии општини се во карантин и им е ...
сите 88 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на 18-годишнината од партијата посака Албанец за премиер. Ова побуди низа реакции кај политичките субјекти во земјава. СДСМ како ...
сите 73 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 181 | | | веќе видена

Фактор дознава дека бројките на новозаболени во изминатово деноноќие ќе бидат отприлика идентични како во текот на вчерашниот ден. Ова се неофицијални ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Банките ќе ги одложат ратите, ама за тој период ќе наплаќаат камати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: