Парична казна за екс-директорката и инфектолозите во охридската болница

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пациент од струшкото село Лабуништа роден 1959 година кој имал симптоми на коронавирус, вчера доцна попладне не бил примен на инфективното одделение во општата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се повторува ли сценариото заради кое минатата недела директорката на Охридската болница беше разрешена? Уште еден пациент со симптоми на корона, повторно од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уште еден, нов скандал го тресе инфективното одделение на охридската општа болница откако пациент со знаци на корпна вирус вчера попладне не бил ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Истрагите за поранешната директорка на Клиниката за кожни болести и момчето од скопската населба Карпош, кои кривично се гонат заради ширење на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

За директорката на дерматологија која беше меѓу првите заболени од коронавирусот и за која се вели дека е потврдено дека заразила 6-мина колеги, с'е уште се ...
| | веќе видена | слични

Од обвинителството за Канал 5 потврдуваат дека се собираат материјални докази- медициниска докумнетација од болниците каде се лекуваат луѓето кои ги заразиле, ...
| | веќе видена | слични

Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ сподели статус на својот Фејсбук профил преку кој вели дека поради неодговорноста на поединци, луѓе умираат без притоа да им се ...
| | веќе видена | слични

Ден 38. Македонија на мапата на СЗО меѓу земјите во кои се регистрирани заболени од Корона вирус. Биланс на заболени 384. Смрттни случаи 11. Млако менаџираме ...
| | веќе видена | слични

Еден месец откако се утврди дека поранешната директорка на кожната клиника Нина Цаца Билјановска е позитивна на коронавирус, обвинителството уште брои кого се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И денеска бројот на новозаразени со корона вирусот надминува 100. Изворите на Фактор велат дека дури 89 проценти се од албанската етничка заедница. Можно е ...
сите 296 | | | веќе видена

Од вечерва во 21:00 часот стапува во сила забраната за движење за граѓаните на сите општини во градот Скопје, и околните скопски општини Арачиново, Зелениково, ...
сите 312 | | | веќе видена

Смртта на Џорџ Флојд е предизвикана од срцев удар, заклучи патологот на округот Хенепин, по завршената аутопсија спроведена врз Афроамериканецот кој беше ...
сите 363 | | | веќе видена

101 заболен и 4 жртви од Корона вирусот само вчера. Тоа е тажниот биланс што никого не остави рамнодушен. Секако, освен функционерите од владата на ...
сите 408 | | | веќе видена

Одлуката за воведување целосен полициски час во кризните жаришта зафатени со коронавирусот за продолжениот викенд наиде на реакции кај граѓаните на Охрид на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Парична казна за екс-директорката и инфектолозите во охридската болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: