Неуништлива: Има 110 години, го преживеала шпанскиот грип и граѓанската војна, а сега му пркоси на коронавирусот


Луиза Васкез де Силва, родена пред 110 години во гратчето Понтеведра на северот на Шпанија, го преживеала шпанскиот грип и граѓанската војна, а сега е уверена ...
| | веќе видена | слични

Луиса Васкез де Силва е родена пред точно 110 години во градот Понтеведра што се наоѓа на северот на Шпанија. Оваа жена во текот на својот живот била сведок на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сузане Хојлаертс (90) од Бинком во Белгија пред две недели почнала да чувствува тешкотии при дишењето, по што завршила во болница, и починала од Ковид -19. На ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија со 249 случаи на новозаразени и 20 починати лица е на врвот од листата со соседните земји во последната недела според анализата која што ТВ21 ...
сите 718 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 123 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неуништлива: Има 110 години, го преживеала шпанскиот грип и граѓанската војна, а сега му пркоси на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: