Филипче: Изречени се казни на поранешната директорка на Охридската болница, на доктори специјалисти, како и на самата институција


На Клиниката за инфективни болести се примени девет нови заболени од коронавирус, со што вкупниот број хоспитализирани е 59, 12 се со потешка клиничка слика од ...
| | веќе видена | слични

Во рок од 10 минути шест пациенти имаа срцев застој, а четворица умреа, известува Си-ен-ен за ситуацијата од една њујоршка болница. Болничкиот „Код 99“ е ...
| | веќе видена | слични

„Кодот 99“ во болницата, сигналот кој го известува медицинскиот персонал дека на пациентот му е потребна реанимација, се огласи пет пати во помалку од еден ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
2 копии

Во бродот-болница во Њујорк, единствената која е наменета за луѓе кои не се заразени со коронавирусот, синоќа биле хоспитализирани пациенти чии тестови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Њујоршката Маунт Синаи болница, во која во моментов има околу 1.100 пациенти заразени со коронавирусот, моли за помош. Бараат секаков вид донации, топол оброк ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бродот болница на американската морнарица закотвен во пристаништето на Њујорк ќе почне да прима пациенти во понеделник, јави денеска Си-Ен-Ен. Ќе се примаат ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Њујорк, Бил де Блазио, во саботата повика на општа мобилизација на медицинските работници, проценувајќи дека на градот му се потребни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 277 | | | веќе видена

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 179 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 277 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19, се вели ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Изречени се казни на поранешната директорка на Охридската болница, на доктори специјалисти, како и на самата институција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: