Во кои земји полицискиот час трае 24/7? Не чека ли нас тоа?


Захара де ла Сиера, е гратче во Шпанија чии ѕидини во минатото служеле за одбрана од непријателот. Маурите и христијаните таму воделе војни во текот на ...
| | веќе видена | слични

Дозволено џогирање, но не и пикник, можност да се купуваат книги, но и да се демонстрира се само дел од варијациите на мерката социјално дистанцирање и ...
| | веќе видена | слични

Перу е државата во која што има многу излечени и малку заразени луѓе во однос на бројот на население. Првиот заразен пациент со коронавирус Перу го забележал ...
| | веќе видена | слични

Специфичната положба (високо на брдо) жителите на градот Захара де ла Сиера ја користеле како предност пред непријателот. Градот на југот од Шпанија денес, ...
| | веќе видена | слични

Во ек на пандемијата на Ковид-19, која најмногу животи однесе во Италија, јавноста и научниците ги изненадува веста за гратчето во кое коронаворусот „не ...
| | веќе видена | слични

До пред некој ден, Панама се бореше против оваа болест како и сите други, ги затвори границите и училиштата, им забрани на странците да влегуваат во земјата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утврдениот град Захара де ла Сиера во јужниот дел на Шпанија е изграден за низ историјата да се одбрани од непријателот. Маорите и христијаните се бореле за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Перу почна да спроведува нови строги мерки за да го спречи ширењето на коронавирусот, ограничувајќи го движењето на јавноста кај машкиот и женскиот пол. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 884 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 204 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во кои земји полицискиот час трае 24/7? Не чека ли нас тоа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: