Ангеловска: Каматите на кредитите не може да бидат укинати, банкарскиот сектор треба да биде стабилен


Банките ќе пресметуваат камати на одложените кредити за да се овозможи нормално функционирање на банкарскиот сектор. Министерката за финансии Нина Ангеловска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали ВМРО-ДПМНЕ повторно застана на страната на граѓаните, а СДСМ очигледно, избирајќи меѓу граѓаните и банките, се фати за второто? Според многумина, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

- Македонија е пред најголемата економска криза. Точно дека најголемиот дел од причините се поврзани со пандемијата на корона вирусот, но исто така најголемата ...
| | веќе видена | слични

„Треба банките да сфатат дека тие живеат од граѓаните и од стопанството. Доколку во тие банки граѓаните не ги оставаат своите пари, банките нема да можат да ги ...
| | веќе видена | слични

Помош се дели во Куманово каде е носител на листа во изборната единица, Оливер Спасовски. Помош се дели во Крива Паланка каде носител на листа за пратеници е ...
| | веќе видена | слични

Вечерва потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски гостуваше во емисијата „Заспиј ако можеш“, каде што посочи дека Македонија е пред најголемата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Помош се дели во Куманово каде е носител на листа во изборната единица, Оливер Спасовски. Помош се дели во Крива Паланка каде носител на листа за пратеници е ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва гостуваше во емисијата „Заспиј ако можеш“ каде што посочи дека помош се дели во Куманово каде е ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во гостување на Алфа ТВ се осврна на пакетите со храна кои СДСМ ги дели за определени луѓе.- Оваа помош е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 846 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 277 | | | веќе видена

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 160 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска: Каматите на кредитите не може да бидат укинати, банкарскиот сектор треба да биде стабилен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: