Манчевски пак бара од операторите да ги исклучат каналите

6 копии

StopKorona! – е мобилната апликација која ќе ја применуваат властите за справување со ковид-19, а на денешната седница Владата го овласти министерот за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Дозволи за движење за време на полицискиот час ќе добијат и граѓаните кои се грижат за стари, болни и немоќни лица. Членовите на семејството или лицето кои се ...
| | веќе видена | слични

Министерството за информатичко општество и администрација е задолжено да издава дозволи за движење во тек на полицискиот час за органи на државната власт, ...
| | веќе видена | слични

Таква дозвола може да добијат и оние кои негуваат немоќно и болно лице, информира денеска ресорниот министер Дамјан Манчевски. До МИОА, како што рече ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лица што се грижат за пациенти со деменција или пациенти за кои се користи туѓа нега и не се подвижни, ќе може да имаат надзор и за време на полицискиот час. ...
| | веќе видена | слични

И лицата кои се грижат за лица-корисници на туѓа нега ќе добијат дозвола за движење во полициски час, рече министерот за здравство Венко Филипче на денешната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, Венко Филипче, политичарот Караџовски, односно Комисијата за заразни болести и членовите веќе не знаат каде тераат и загубија компас, односно се ...
сите 469 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Барак Обама вчера ги повика Американците да ја искористат итноста на протестите заради смртта на Афроамериканецот Џорџ ...
сите 313 | | | веќе видена

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
сите 255 | | | веќе видена

„Колку и да сака опозицијата да ја преставува лошо економската ситуација, сепак Светска банка проценува дека ќе ја надминеме кризата. Знам дека однесувањето на ...
сите 431 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчевски пак бара од операторите да ги исклучат каналите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: