МВР: 46 лица не го почитувале полицискиот час, 17 уапсени


На денешниот состанок кој го организираше Општина Велес со сопственици на маркети и магацини на прехранбени производи беше упатен апел до граѓаните да купуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фирмите и маркетите ќе можат да носат намирници за време на полицискиот час викендов, но потребно е да се пријават во Општина Тетово. Пријавите треба да се ...
| | веќе видена | слични

На денешната видеосесија „КОВИД-19, прашања и одговори за полицискиот час“ зборуваат министрите Крешник Бектеши и Дамјан Манчевски, како и дополнителната ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот штаб за заштита и спасување на Штип ќе даде дозвола за работа на приватни маркети кои ќе работат за време на викендот и ќе вршат достава до ...
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи-Струмица упатува апел до сите граѓани на подрачјето строго да ја почитуваат одлуката на Владата за забрана на движењето, ...
| | веќе видена | слични

Супермаркетите „Солун 53“, „Гушев маркет“, „Сорита“ и „Года“ се одзваа на повикот од Општинскиот кризен штаб да организираат достава на неопходни прехранбени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 330 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 230 | | | веќе видена

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти. Во последното деноноќие има 25 нови случаи на Ковид-19 и тројца починати, информира ...
сите 566 | | | веќе видена

Граѓаните се одговорни и генерално ги почитуваа одлуките на владата поврзани со спречување на заразата од ковид-19 и речиси 70 дена, од 22 март, во различни ...
сите 230 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес конференција пред седиштето на партијата, истакна дека Заев до крајот на годината секоја семејство во државата ќе го ...
сите 121 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР: 46 лица не го почитувале полицискиот час, 17 уапсени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: