МАКПЕТРОЛ ИНФО-ПОИНТ: Само еден процент од возилата на патиштата во Европа во 2018 година биле електрични


Наспроти растот на новопродадени возила со алтернативен погон во Европа нивниот удел на патиштата во 2018 година е само 3,8 проценти. Од нив 0,7 проценти биле ...
| | веќе видена | слични

Volvo XC40 Recharge на пазарот треба да се појави на крајот на 2020, а се работи за првиот комплетно електричен модел на овој шведски бренд. Електричниот XC40 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерството за здравство апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот. На вчерашната прес-конференција, ...
сите 492 | | | веќе видена

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн, изјави дека е ужасната од смртта на Џорџ Флојд, изразувајќи задоволство што граѓаните на нејзината земја изразија ...
сите 408 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 287 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 504 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКПЕТРОЛ ИНФО-ПОИНТ: Само еден процент од возилата на патиштата во Европа во 2018 година биле електрични

Од:
До кого (е-маил):
Порака: