37-годишна родилка почина


З7- годишна родилка почина денеска во Охрид. Направен е веднаш тест за коронавирусот, а плодот е изваден хируршки. Се претпоставува дека жената починала поради ...
| | веќе видена | слични
6 копии
22 копии
4 копии

45 – годишниот пациент кој доцна синоќа почина на пат кон болницата 8 ми – септември покрај позитивниот тест на коронавирус, имал и зголемена телесна тежина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес почина родилката од Куманово која на 30-ти март се породи на скопска Гинекологија.Жената имаше само 27 години и беше позитивна на коронавирус.Таа роди ...
| | веќе видена | слични

Почина 27-годишната родилка од Куманово која беше позитивна на КОВИД-19. Од министерството за здравство информираат дека родилката беше префрлена на ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа починаа 6 лица од коронавирус во Македонија, што е најголем број на жртви досега за еден ден. Пациентите се од 5 различни градови и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Го прашавме министерот за здравство Венко Филипче за тоа дали новите бројки на заразени и како што и тој рече непочитувањето на мерките од страна на дел од ...
сите 407 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 308 | | | веќе видена

„Бројките на новозаболени граѓани од коронавирусот деновиве, се директна последица од неработењето, популизмот и партиското профитерство на техничкиот министер ...
сите 490 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 121 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден епидемиолозите бележат повеќе од двојно зголемување на бројот на заболени од Ковид-19 за разика од претходниот кога беа регистрирани ...
сите 210 | | | веќе видена

Грција од 15 јуни ќе ги отвори своите врати за туристи од 29 земји, објави денеска министерот за туризам, Хари Теохарис.На списокот на земји се Германија, ...
сите 286 | | | веќе видена

Здравјето пред се, беше реченицата која што ја кажав во моментите кога беше поставено прашањето за важните политички случувања и изборите кои требаше да се ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

37-годишна родилка почина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: