Најдобриот рецепт за американски палачинки :)


2 копии

Изненадете ги вашите деца со вкуснi мекици веднаш штом ќе ги отворат очите и тоа за само 10 минути труд. Состојки: 500мл млеко 1 квасец 1 прашок за пециво 4 ...
| | веќе видена | слични

Таанот го алкализира организмот и е извонреден избор за поздраво срце и крвни жили, кожа, зглобови и мускули. Помага за работа на мозокот и го штити организмот ...
| | веќе видена | слични

Ова руско пециво е нешто помеѓу погацица и палачинка – лесно за подготовка и може да се сервира и како појадок и како десерт. Фановите на руската гастрономија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деновиве продолжува порастот на нови случаи на КОВИД-19. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 62 нови случаја, но и двајца починати. По олабавување на ...
сите 502 | | | веќе видена

Македонија со 249 случаи на новозаразени и 20 починати лица е на врвот од листата со соседните земји во последната недела според анализата која што ТВ21 ...
сите 566 | | | веќе видена

Владејачката СДСМ смета дека вонредните парламентарни избори треба да се одржат на 5 јули, бидејќи тој датум го исполнува и законскиот рок од 22 дена до избори ...
сите 442 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

По пауза од два ипол месеци текстилот и пластичарските производи се вратија на пазарот во Делчево. Поради мерките за заштита од Ковид-19, во изминатите две ...
сите 111 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдобриот рецепт за американски палачинки :)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: