,,Гласен текстилец” нуди правни совети за работничките кои се родово дискриминирани на работното место

Текстилните работнички и понатаму се соочуваат со многу проблеми коишто произлегуваат од родово базираната дискриминација на работното место, велат од ...
| | веќе видена | слични

ХЕРА упати порака до Владата на Република Македонија дека потребите на жените поврзани со сексуалното и репродуктивното здравје не треба во ниту еден момент да ...
| | веќе видена | слични

-Кај бремените жени и новороденчињата се случуваат низа физички промени и промени во развојот на фетусот, што ги прави особено ранливи на вирусни респираторни ...
| | веќе видена | слични

Буџетите за финансирање на услугите за репродуктивно и сексуално здравје да не бидат намалени или стопирани, апелираат до Владата од невладината ХЕРА. Оттаму ...
| | веќе видена | слични

Останато

Комисијата за заразни болести најдоцна до утре ќе одлучи дали ќе предложи враќање на рестриктивните мерки за време на продолжениот викенд, пред христијанскиот ...
сите 561 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 298 | | | веќе видена

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 304 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 622 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

,,Гласен текстилец” нуди правни совети за работничките кои се родово дискриминирани на работното место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: