,,Гласен текстилец” нуди правни совети за работничките кои се родово дискриминирани на работното место

Текстилните работнички и понатаму се соочуваат со многу проблеми коишто произлегуваат од родово базираната дискриминација на работното место, велат од ...
| | веќе видена | слични

ХЕРА упати порака до Владата на Република Македонија дека потребите на жените поврзани со сексуалното и репродуктивното здравје не треба во ниту еден момент да ...
| | веќе видена | слични

-Кај бремените жени и новороденчињата се случуваат низа физички промени и промени во развојот на фетусот, што ги прави особено ранливи на вирусни респираторни ...
| | веќе видена | слични

Буџетите за финансирање на услугите за репродуктивно и сексуално здравје да не бидат намалени или стопирани, апелираат до Владата од невладината ХЕРА. Оттаму ...
| | веќе видена | слични

Останато

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 196 | | | веќе видена

„Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, истакна ...
сите 263 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во Тетово истакна дека на изборите на 15 јули граѓаните ќе бираат два концепти. Тој им ...
сите 543 | | | веќе видена

Новиот шампион на Англија, Ливерпул кој го презеде трофејот токму од Сити, беше прегазен на „Етихад“. Јунак во триумфот беше поранешниот играч на Ливерпул, ...
сите 209 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 110 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

,,Гласен текстилец” нуди правни совети за работничките кои се родово дискриминирани на работното место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: