Во Кина 36 новозаразени со коронавирус


Овој случај е загрижувачки потсетник дека Кина сè уште не го победила целосно Ковид-19, но и дека укинувањето на карантинот носи со себе сериозен ризик од нов ...
| | веќе видена | слични

Во Франција е регистриран најголем број смртни случаи од Ковид-19 од почетокот на кризата – 1.427 лица ги загубија животите за еден ден. Како што објавија ...
| | веќе видена | слични

1, 4 милиони луѓе во светот се заболени од корона вирусот, а речиси 83.000 починале од болеста. Ова се последните податоци од Џонс Хопкинс Универзитетот. Во ...
| | веќе видена | слични

Шпанија втор ден по ред регистрираше дневно зголемување на бројот на смртни случаи од новиот коронавирус по еднонеделно опаѓање, покажаа статистичките податоци ...
| | веќе видена | слични

Британски официјален претставник изјави дека премиерот Борис Џонсон е во стабилна состојба во средата, откако помина втора вечер во одделението за интензивна ...
| | веќе видена | слични

После над два месеци поминати во целосна изолација, кинескиот град Вухан, од каде што почна да се шири коронавирусот (барем според официјални информации), ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Деркоски ги повика политичките партии да го почитуваат изборниот молк и да им остават простор на граѓаните ...
сите 704 | | | веќе видена

Пет пациенти дишат со помош на ресираторна машина, а 53 болни од ковид-19 се на кислородна поддршка, соопшти Министерствтото за здравство.Во болниците во ...
сите 608 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 379 | | | веќе видена

На 13.07.2020 во 11.40 часот на регионалниот пат село Смоквица – с.Прдејци, гевгелиско, П.И.(19) од Гевгелија, управувајќи мотоцикл „јамаха“, со битолски ...
сите 354 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 88 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Кина 36 новозаразени со коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: