ЈП Водовод и канализација потпиша меморандуми за соработка со Пакомак и со СОС Детско село

ЈП Водовод и канализација –Скопје како општествено одговорна компанија во изминатиот период работеше на остварување и реализација на соработка со различни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, согласно новонастаната ситуација со коронавирусот во нашата земја, препораките и насоките на Владата и Министерството за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од Јавното претпријатие „Водовод“ апелираат граѓаните да ги почитуваат препораките, да седа дома, сметките да ги плаќаат преку нивниот портал за електронска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Корисниците на ЈП „Водовод и канализација“ Скопје овие денови заедно со мартовската сметка за вода ќе добијат и писмо со кое се повикуваат по пат на доброволно ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека има потпишано Меморандуми за соработка со Друштвото за управување со пакување и отпад од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈП Водовод и канализација потпиша меморандуми за соработка со Пакомак и со СОС Детско село

Од:
До кого (е-маил):
Порака: