Како правилно да го дезинфицирате вашиот паметен телефон?


 Бев во супермаркет утринава и забележав колку многу луѓе неправилно ги користат ракавиците, па затоа сега ќе ви објаснам што точно се случува кога неправилно ...
| | веќе видена | слични

 Дали и вие сметате дека ако ставите ракавици пред пазарењето сте заштитени? Една медицинска сестра зошто не е така. Медицинска сестра Моли од Мичиген сними ...
| | веќе видена | слични

Познат хирург открива дали заштитните ракавици ќе ви помогнат во заштитата од коронавирусот. Откако коронавирусот почна да се шири низ светот, многу од луѓето ...
| | веќе видена | слични

Останувањето дома е првиот чекор во заштитата и можеби најважниот. Сепак, тоа не е доволно. Постојат истражувања кои велат дека е можно да се заразите и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Маските за лице и медицинските ракавици станаа неопходен додаток секој пат кога ќе излезете од домот. Меѓутоа, експертите предупредуваат дека тие можат да ...
| | веќе видена | слични

Британскиот доктор Хилари Џонс ги открива осумте клучни чекори за заштита од коронавирусот во изолација. Тој во интервју за „ Express “ вели дека ако секој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 264 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 287 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 388 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 160 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Тој вели дека е завршен голем дел од работата како што се кандидатските листи на партиите, редните броеви на гласачкото ливче, но и јавниот увид на списокот ...
сите 285 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 265 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како правилно да го дезинфицирате вашиот паметен телефон?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: