Ниту еден лек засега не покажа ефикасност против Ковид-19, велат од Европската агенција за лекови


Изминатите неколку недели и месеци, Европската агенција за лекови (ЕМА) имаше соработка со многу производители на лекови и многу истражувања се во тек, но, во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Трамп смета дека треба да се проба, додека д-р Фаучи вели дека нема научно засновани докази Дебатата за тоа колку е корисен лекот против маларија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Перу веќе една недела нема смртни случаи бидејќи таму „го пронашле“ лекот за коронавирусот и тоа средство секој го има во својот дом – обична морска сол. – ...
| | веќе видена | слични

Првата серија на антивирусниот лек „фавипиравир“, кој им помага на пациенти со КОВИД-19, ќе се појави на рускиот пазар за околу една недела, изјави директорот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден дел од стручната јавност смета дека употребата на овој лек без ригорозни научни проверки би можела да го загрози животот на оние кои што го консумираат. ...
| | веќе видена | слични

Американскиот потпретседател Мајк Пенс кажа на синоќешниот брифинг во Белата куќа дека антималарикот хидроксихолорокин ќе биде користен во студија со 3.000 ...
| | веќе видена | слични

За време на дневниот брифинг во Белата куќа, Трамп рече дека вчера имал телефонски разговор со премиерот на Индија, Нарендра Моди и побарал да продолжи извозот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија со 249 случаи на новозаразени и 20 починати лица е на врвот од листата со соседните земји во последната недела според анализата која што ТВ21 ...
сите 718 | | | веќе видена

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска, во својство на партиски функционер, соопшти дека ДУИ принципиелно останува на ставот – датумот за избори да ...
сите 400 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 123 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ниту еден лек засега не покажа ефикасност против Ковид-19, велат од Европската агенција за лекови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: