Во изолација го дочека 110. роденден: Лулу од Шпанија ги преживеала шпанскиот грип и граѓанската војна, не и’ се дава и на короната


Лујза-Лулу Васкез де Силва е родена пред 110 години е родена во Понтеведра, а денес е најстариот жител на тој град со 83.000 жители на северот на Шпанија, во ...
| | веќе видена | слични

Луиса Васкез де Силва е родена пред точно 110 години во градот Понтеведра што се наоѓа на северот на Шпанија. Оваа жена во текот на својот живот била сведок на ...
| | веќе видена | слични

Нигериската глумица Функе Акинделе-Бело на сопругот му приредила роденденска забава во време на изолација и и задолжително физичко растојание поради ...
| | веќе видена | слични

Луиза Васкез де Силва, родена пред 110 години во гратчето Понтеведра на северот на Шпанија, го преживеала шпанскиот грип и граѓанската војна, а сега е уверена ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија со 249 случаи на новозаразени и 20 починати лица е на врвот од листата со соседните земји во последната недела според анализата која што ТВ21 ...
сите 718 | | | веќе видена

Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска, во својство на партиски функционер, соопшти дека ДУИ принципиелно останува на ставот – датумот за избори да ...
сите 400 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 123 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во изолација го дочека 110. роденден: Лулу од Шпанија ги преживеала шпанскиот грип и граѓанската војна, не и’ се дава и на короната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: