35 здравствени работници заболени со коронавирусот, 26 се заразиле во болница


Продолжува да расте бројот на здравствени работници, заболени со коронавирусот. “Регистрирани се 35 случаи на заболување меѓу здравствени работници. Од овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден маж од Куманово на 70-тина години, кој почина на Клиниката за инфективни болести и 18 нови заразени пациенти од коронавирусот е најновата црна статистика ...
| | веќе видена | слични

Нов смртен случај од коронавирус во Македонија. На Клиниката за инфективни болести почина маж од Куманово на 70-тина години. Според неофицијалните информации ...
| | веќе видена | слични

Двајца пациенти позитивни на коронавирусот починаа во последниве 24 часа, дознава Алсат . Едниот од починатите е од Куманово, а другиот е од Кавадарци. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На Клиниката за инфективни и фебрилни состојби во Скопје починаа 4 пациенти заболени од коронавирус: пациент од Куманово (52г), пациентка од Лабуништа-Струга ...
| | веќе видена | слични

Четворица пациенти починаа на Клиниката за инфективни и фебрилни состојби во Скопје, соопшти Министерството за здравство. Станува збор за: пациент од Куманово ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоки во интервју за Клан Телевизија истакна дека не е вкусно да се политизираат верските настани и истите да се ...
сите 740 | | | веќе видена

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев најави дека случајот „орото“ во Чаир“ ќе се испита и доколку се утврди дека се случило за време на полицискиот час ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета а здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 798 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

35 здравствени работници заболени со коронавирусот, 26 се заразиле во болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: