Касано: Тогаш сфатив дека Роналдо е фудбалски бог, а потоа се појави Меси


Aнтонио Касано нема дилеми кој е најголем фудбалер на сите времиња. За славниот Италијанецот тоа е Лионел Меси. Касано го пофали и Марадона, но сепак го ...
| | веќе видена | слични

Рајан Гигс е една од најголемите легенди на Манчестер Јунајтед. Велшанецот целата своја кариера ја помина на „Олд Трафорд“, а сега ги избра најдобрите 11 ...
| | веќе видена | слични

Радомир Антиќ се родил во Житиште, градче во Банат близу Зрењанин во Србија. Неговите родители биле партизани и се запознале за време на Втората светска војна. ...
| | веќе видена | слични

Рајан Гигс важи за најдобар крилен играч на светот повеќе од една деценија, a со Манчестер Јунајтед освои сè што може да освои. Гигс ја помина целата своја ...
| | веќе видена | слични

Рајан Гигс, една од најголемите легенди на Манчестер Јунајтед, за кој одигра 963 натпревари, ги одбра идеалните единасет на клубот од „Олд Трафорд“ со кој тој ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на Манчестер јунајтед, а актуелен селектор на репрезентацијата на Велс, Рајан Гигс, ги избра 11-те најдобри свои ...
| | веќе видена | слични

Легендата на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс го избра идеалниот тим на фудбалери со кои тој играл на „Олд Трафорд“. Гигс целата кариера ја помина во Манчестер ...
| | веќе видена | слични

Вчера фудбалскиот свет остана без една голема легенда, не напушти големиот Радомир Антиќ. Антиќ беше поуспешен како тренер отколку како игрча, меѓутоа додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата Можеме 34,84 проценти, ВМРО-ДПМНЕ со 34,04 проценти, е наведено на сајтот на Државната изборна комисија, каде што се објавени првичните резултати ...
сите 332 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 212 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети и носител на кандидатската листа во Шестата изборна единица го оствари своето гласачко ...
сите 216 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 82 | | | веќе видена

На Јутуб се појавија снимки на кои се слушаат гласовите на високи функционери на една владеачка партија кои не бираат метод и начин како да дојдат до глас ...
сите 6 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 239 | | | веќе видена

На патот Чашка – Велес, после железничкиот премин во населба Превалец, вчера во 15.45 часот било пријавено дека патничко возило „рено клио“, со велешки ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Касано: Тогаш сфатив дека Роналдо е фудбалски бог, а потоа се појави Меси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: