Ферари му понудиле на Фетел нов договор со помала плата

Формула 1 сезоната нема да почне ниту на средината од јуни како што беа опимистичките надежи. Канадското Гран при закажано за 14. јуни е официјално е одложено. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Трката за Големата награда на Канада која требаше да се одржи на 14 јуни е одложена. Ниту настанот во Монтереал предвиден за средината на јуни нема да се одржи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Смртта на Џорџ Флојд е предизвикана од срцев удар, заклучи патологот на округот Хенепин, по завршената аутопсија спроведена врз Афроамериканецот кој беше ...
сите 489 | | | веќе видена

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
сите 255 | | | веќе видена

Нема дилеми, Зоран Заев е подготвен на се за да си обезбеди каков-таков политички спас и помал пораз на изборите, вели во интервју за Курир претседателот на ...
сите 231 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 174 | | | веќе видена

Одлуката за воведување целосен полициски час во кризните жаришта зафатени со коронавирусот за продолжениот викенд наиде на реакции кај граѓаните на Охрид на ...
сите 190 | | | веќе видена

Бојан Јовановски вчера откри дека се приклучува кон кривичната пријава за поранешниот директор на Фондот за здравство и за актуелниот министер Венко Филипче ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ферари му понудиле на Фетел нов договор со помала плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: