ЕК: Нема доказ дека лекот за кој зборуваше Трамп е ефикасен против коронавирусот


Европската комисија денеска соопшти дека нема докази оти лекот за кој американскиот претседател Доналд Трамп зборувал за Ковид-19 е ефикасен против болеста ...
| | веќе видена | слични

Еден американски доктор кој веќе три седмици во Монроу лечи заразени пациенти од коронавирус, е многу успешен во тоа затоа што меѓу заразените пациенти досега ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американски лекар кој лекува пациенти заразени со Ковид-19 во Монро веќе три недели е многу успешен во ова и нема смртни случаи, бидејќи користи комбинација на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Трамп смета дека треба да се проба, додека д-р Фаучи вели дека нема научно засновани докази Дебатата за тоа колку е корисен лекот против маларија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Перу веќе една недела нема смртни случаи бидејќи таму „го пронашле“ лекот за коронавирусот и тоа средство секој го има во својот дом – обична морска сол. – ...
| | веќе видена | слични

За време на дневниот брифинг во Белата куќа, Трамп рече дека вчера имал телефонски разговор со премиерот на Индија, Нарендра Моди и побарал да продолжи извозот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕК: Нема доказ дека лекот за кој зборуваше Трамп е ефикасен против коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: