Корона го “закопа” глобалниот туризам


2 копии

Грчкиот туризам би можел да се насочи кон туристи од земјите кои добро се справуваат пандемијата, како што се Израел, Кипар, Либан, арапскиот пазар и Балканот, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
3 копии

Заедно со нелегалниот упад на мигранти на нашата граница, бевме на мета на овој невидлив непријател што го нападна здравјето. Првата битка ја добивме, а ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Грчката влада објави низа карантински мерки за островите Миконос и Санторини, кои се меѓу најатрактивните туристички дестинации на Грција.На островот Миконос ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вонредни превентивни мерки за спречување на ширењето на коронавирусот, од утрово стапуваат во сила на грчките острови Миконос и Санторини со одлука на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести најдоцна до утре ќе одлучи дали ќе предложи враќање на рестриктивните мерки за време на продолжениот викенд, пред христијанскиот ...
сите 563 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 298 | | | веќе видена

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 425 | | | веќе видена

За да се запазат роковите треба да се одржат парламентарни избори на 5-ти јули, повтори синоќа техничкиот премиер Оливер Спасовски, а со истиот став е ...
сите 706 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корона го “закопа” глобалниот туризам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: