Филипче: Заврши увидот во охридската болница, констатирани се пропусти, ќе се преземат соодветни мерки


Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Охридската општа болница, Горан Балески, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека на инфективното одделение има згрижено 6 пациенти со ...
| | веќе видена | слични

5 пациенти позитивни на Ковид 19 од охридско струшкиот регион се препратени во болницата во Битола која ќе биде регионален центар.Во инфективното одделение во ...
| | веќе видена | слични

По скандалот со жената која не беше примена во охридската болница, па почина дома, сега Битолската болница се подготвува за да биде регионален центар за болни ...
| | веќе видена | слични

Шест пациенти во моментот со симптоми на коронавирус, но во добра здравствена состојба се сместени на Инфективното одделение во Охрид и ги чекаат резултатите ...
| | веќе видена | слични
8 копии

– Формиран е кризен штаб составен од избрани лекари од сите одделенија, така што со заеднички насоки формиран е тријажен центар за прием на болни, кои потоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 332 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 557 | | | веќе видена

Поради нивната желба за избори и фотелја голем број на функционери заминаа во самоизолација, а и неколкумина излегоа позитивни на Ковид 19. Потпретседателот на ...
сите 287 | | | веќе видена

Земјоделците кои имаат работни обврски на нивите или фармите во нивното место на живеење, без дозволи може да се движат за време на карантинскиот викенд што ...
сите 216 | | | веќе видена

Претседателот на Интегра Љупчо Ристовски вели дека избори мора да се одржат бидејќи не можеме повеќе со техничка влада која носи политички одлуки. „Се оди на ...
сите 484 | | | веќе видена

Судот во Минеаполис одреди кауција од еден милион американски долари за тројцата полицајци од овој град, кои се обвинети за помагање и поттикнување на ...
сите 219 | | | веќе видена

Рекордни 120 позитивни на КОВИД-19 од почетокот на епидемијата во земјава се регистрирани вчера за период од 24 часа. Тие се дијагностицирани од 953 направени ...
сите 91 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Заврши увидот во охридската болница, констатирани се пропусти, ќе се преземат соодветни мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: