Како ќе функционира мобилната болница и како се тестираат пациентите од Ковид-19?


Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
| | веќе видена | слични

 И оти навремените информации и препораките се силно оружје за срцевите болни, кои треба да се запознаени дека имаат зголемен ризик за да можат да се заштитат ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство денеска објави препораки од кардиолозите, кои сметаат дека срцевите заболувања го зголемуваат ризикот при пандемија на КОВИД 19 и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Запрашан да се обрати до нацијата, министерот за здравство Венко Филипче, во “Топ тема” на Телма телевизија, вечерва ја пренесе сликата од болниците и упати ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кардиолозите советуваат дека срцевите заболувања го зголемуваат ризикот при пандемија на КОВИД 19 и токму навремените информации и препораките се силно оружје ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
| | веќе видена | слични

Некогаш коронавирусот, во некои случаи дава тешка форма и нема спас за пациентите, изјави министерот за здравство Венко Филипче во гостување во емисијата „Топ ...
| | веќе видена | слични

Водителката на „Топ Тема“ Снежана Лупевска Созен со замерка до министерот Филипче, анкетите не се соодветни, во ова време не треба да се прашува дали доаѓа од ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во „Топ Тема“ гостуваше министерот за здравство, Венко Филипче кој што говореше за состојбата во Македонија предизвикана корона вирусот. Водителката го ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва во Топ Tема посочи дека коронавирусот не поштедува никого, ниту млади, ниту постари и дека освен што ги напаѓа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од утре и официјално ќе биде укинат полицискиот час, пред малку на прес конференција информираше пред малку премиерот Оливер Спасовски. Од четврток отпочнуваат ...
сите 238 | | | веќе видена

Датумот на изборите е детерминиран со уредбата со законска сила која има важење до завршување на вонредната состојба. Во оној момент кога ќе заврши вонредната ...
сите 393 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 200 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, три месеци по дијагностицирањето на првиот случај со коронавирусот во нашата држава, оцени дека епидемијата е целосно ...
сите 251 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како ќе функционира мобилната болница и како се тестираат пациентите од Ковид-19?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: