Најлегендарни 10 боксерски меча во историјата


Бугарскиот боксер Кубрат Пулев кажа дека половина од неговиот хонорар од борбата за титулата за светски шампион во тешка категорија против Ентони Џошуа, ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Железниот Мајк во тоа време веќе не беше непобедлив ѕвер но уште имаше силно влијание врз навивачите. Тајсон бил пречекан кралски во Манчстер каде му требал ...
| | веќе видена | слични

Ентони Џошуа титулите во ИБФ, ВБА, ВБО и ИБО верзиите требаше да ги брани против Бугаринот Кубрат Пулев на 20 јуни на стадионот на Тотенхем, но очекувано овој ...
| | веќе видена | слични

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 657 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 334 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 231 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека тестот за коронавирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација ...
сите 172 | | | веќе видена

Погребот на Џорџ Флојд, по чија насилна смрт започна бран на протести во САД, ќе се случи во четврток.Информациите ја објави гувернерот на Минесота, Тим ...
сите 232 | | | веќе видена

Си-ен-ен јавува дека американскиот претседател Доналд Трамп разговарал со гувернерите на 50 држави од САД во теле-конференциски повик што се одржувал од бункер ...
сите 236 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најлегендарни 10 боксерски меча во историјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: