Кинеската индустрија повторно на нозе – скоро 99 проценти од претпријатија работат

Во Кина, најмалку 98,6 проценти од големите индустриски претпријатија кои поради коронавирусот мораа да го прекинат производството, повторно пoчнаа да работат. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Кина веќе прогласи крај на епидемијата со коронавирусот, а сега од оваа земја доаѓааат уште добри вести. Околу 92 проценти од заразените со новиот коронавирус ...
| | веќе видена | слични

Во Кина речиси 92 отсто од заразените пациенти од коронавирус оздравиле, при што тој број во последниве седмици се големува, изјавил официјално претставникот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Деновиве нагло порасна бројот на нови случаи со КОВИД-19. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 62 нови случаја, но и двајца починати. По олабавување на ...
сите 627 | | | веќе видена

Од Комисијата за заразни болести за Фактор потврдуваат дека само во Скопје денеска ина 47 ново заразени со корона вирусот. Најголемиот број, како што велат се ...
сите 528 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 164 | | | веќе видена

 Според него тоа е датумот што го исполнува и законскиот рок од 22 дена до избори по завршување на вонредна состојба. Спасовски од Куманово ја повика ...
сите 198 | | | веќе видена

Лос Анџелес, Чикаго, Детроит и Вашингтон воведоа полициски час по протестите во саботата поради насилната смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кога ...
сите 345 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 357 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

Избори мора да има час поскоро, бидејќи најважно за државата и за граѓаните е што поскоро да добиеме институции со целосна функционалност, инсистираат од ...
сите 352 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинеската индустрија повторно на нозе – скоро 99 проценти од претпријатија работат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: