Шпаркасе Банка го промени работното време во експозитурите


Македонската банкарска асоцијација информира дека банките и штедилници интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на клиентите.„Апелираме до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Филијалите и експозитурите да се посетуваат само кога е неопходно, да се користат повеќе услугите за електронско и мобилно банкарство, а при неопходна ...
| | веќе видена | слични

Стотици пензионери секое утро последниве седум дена чекаат во ред пред филијалата на банката во центарот на Охрид за да подигнат пари на шалетр бидејќи не им ...
| | веќе видена | слични

Од Македонската банкарската асоцијација преку денешното соопштение упатија апел до граѓаните целосно да ги почитуваат насоките кои се дадени со цел преку ...
| | веќе видена | слични

Македонската банкарска асоцијација (МБА) денеска преку соопштение ја извести јавноста дека сите банки и штедилници интензивно преземаат активности за заштита ...
| | веќе видена | слични

Сите банки и шт едилници интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на своите клиенти, информира Македонската банкарска асоцијација. Апелираме до ...
| | веќе видена | слични

Македонската банкарска асоцијација соопшти дека сите банки и штедилници интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на своите клиенти. Оваа ...
| | веќе видена | слични

Македонската банкарска асоцијација ја известува јавноста дека сите банки и штедилници интензивно преземаат активности за заштита на здравјето на своите ...
| | веќе видена | слични

По објавата на порталот „Охрид 1“ за редовите пензионери кои чекаат пред Охридска банка да подигнат средства на шалтер само од главната зграда на „Охридска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 657 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 334 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 231 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека тестот за коронавирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација ...
сите 172 | | | веќе видена

Настаните во САД поврзани со убиството на Флојд Џорџ се прелееја и во Германија. Па така неколкумина фудбалери на средбите од Бундеслигата викендов, ...
сите 231 | | | веќе видена

Си-ен-ен јавува дека американскиот претседател Доналд Трамп разговарал со гувернерите на 50 држави од САД во теле-конференциски повик што се одржувал од бункер ...
сите 236 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпаркасе Банка го промени работното време во експозитурите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: