Airbnb им доделува 250 милиони долари на сопствениците на домови за пропаднатите резервации

Интернет-службата за резервација на недвижнини Airbnb ќе обезбеди 250 милиони американски долари за сопствениците на домови кои ги изгубиле резервациите поради ...
| | веќе видена | слични

Американскиот производител соопшти дека бројот на резервации ја надминал планираната годишна продукција на електричниот Mustang Mach-E. Ford соопшти дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 829 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 80 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, денеска сесретна со тренери, играчи и родители од Клуб Куманово Милано 2010 на Градскиот стадион. На ...
сите 172 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Airbnb им доделува 250 милиони долари на сопствениците на домови за пропаднатите резервации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: