Ferrari планира да ја скуси платата на Фетел

2 копии

Трката за Големата награда на Канада која требаше да се одржи на 14 јуни е одложена. Ниту настанот во Монтереал предвиден за средината на јуни нема да се одржи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новата сезона во Мото ГП нема да стартува ниту на 31 мај за кога беше закажана трката за Големата награда на Италија, одложена е и трката во Каталонија. Според ...
| | веќе видена | слични

Австриската влада ги олесни ограничувањата насочени кон спречување на ширењето на коронавирусот, што ги зголемува шансите за одржување на трката на 5 јули. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 479 | | | веќе видена

Државата и граѓаните не може да ја платат цената на стравот и калкулациите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави Радмила Шекеринска запрашана од новинарите во Битола дали се ...
сите 406 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

По пауза од два ипол месеци текстилот и пластичарските производи се вратија на пазарот во Делчево. Поради мерките за заштита од Ковид-19, во изминатите две ...
сите 111 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ferrari планира да ја скуси платата на Фетел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: