Стаменковска: Според Манчевски лани Македонија достигнала рекорд по бројот на вработени во јавната администрација


На вчерашната прес-конференција, министерот Дамјан Манчевски и официјално го потврди она што се обидуваше да го скрие, а тоа е дека Македонија под водство на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Дозволи за движење за време на полицискиот час ќе добијат и граѓаните кои се грижат за стари, болни и немоќни лица. Членовите на семејството или лицето кои се ...
| | веќе видена | слични

Министерството за информатичко општество и администрација е задолжено да издава дозволи за движење во тек на полицискиот час за органи на државната власт, ...
| | веќе видена | слични

Таква дозвола може да добијат и оние кои негуваат немоќно и болно лице, информира денеска ресорниот министер Дамјан Манчевски. До МИОА, како што рече ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дополнителниот министер за информатичко општество и администрација Невенка Стаменковска Стојковски преку својот Фејсбук профил апелира владата веднаш да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лица што се грижат за пациенти со деменција или пациенти за кои се користи туѓа нега и не се подвижни, ќе може да имаат надзор и за време на полицискиот час. ...
| | веќе видена | слични

И лицата кои се грижат за лица-корисници на туѓа нега ќе добијат дозвола за движење во полициски час, рече министерот за здравство Венко Филипче на денешната ...
| | веќе видена | слични

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, потпиша договор за пристапување на Северна Македонија, кон програмата за дигитална ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 169 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 199 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во вчерашното интервју за телевизијата 24 Вести објасни дека од ѓурѓовденската литија во Струга, која се одржа на 7 мај, ...
сите 206 | | | веќе видена

СДСМ и Венко создадоа хаос во здравствениот систем. Додека тие се фалат дека ја победиле епидемијата, Македонија се наоѓа на врвот по заболени и умрени од ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стаменковска: Според Манчевски лани Македонија достигнала рекорд по бројот на вработени во јавната администрација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: