Димитров телефонски разговараше со романскиот колега Ауреску

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска телефонски на претседателот Стево Пендаровски му го честитал учеството на Македонија на сите состаноци ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потреба од здружување на силите и нагласена солидарност меѓу сојузниците со цел успешно справување со кризата која има не само здравствена, туку и социјална и ...
| | веќе видена | слични

Повеќе земји-членки на НАТО ни дадоа помош во справувањето со епидемијата со COVID-19, поткрепувајќи го во пракса сојузништвото во справувањето со глобалната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американската амбасадорка во земјава Кејт Брнс денеска се приклучи на онлајн средбата со министерот за здравство Венко Филипче и претставникот на Светската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски оствари телефонски разговор со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. Во телефонскиот разговор претседателот ...
| | веќе видена | слични

Како што објави Амбасадата на САД во Македонија на Фејсбук, амбасадорката Брнз се осврна за грантот од 10 милиони долари на УСАИД за Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американската влада одвои 1,1 милиони долари за спречување на ширењето на епидемијата на КОВИД-19 во Северна Македонија, соопшти Амбасадата на САД во Скопје. ...
| | веќе видена | слични

САД ѝ донираа 1,1 милион домари на Северна Македонија за борба против коронавирусот, соопшти американската амбасада.Парите се обезбедени преку УСАИД за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За нас здравјето на граѓаните е најважно и со тоа прашање нема компромис. Владата предводена од СДСМ направи значајни чекори и оствари големи задачи. Но, за ...
сите 714 | | | веќе видена

На вчерашната прес-конференција одржана по повод првата трансплантација на срце во нашата земја на Клиниката за Државна Кардиохирургија, проф. д-р Александар ...
сите 214 | | | веќе видена

Синдикатот на полицијата (СП) бара од Владата да им додели додаток од 15 илјади денари, односно да ја исправи последната одлука со која го одби предлогот на ...
сите 220 | | | веќе видена

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање на финални производи од текстилните компании и ...
сите 414 | | | веќе видена

Господине Јанушев, велите СДСМ сака избори сега надевајќи се на помал изборен пораз поради помалата излезност, бидејќи луѓето би биле во страв од ...
сите 149 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во вчерашното интервју за телевизијата 24 Вести објасни дека од ѓурѓовденската литија во Струга, која се одржа на 7 мај, ...
сите 326 | | | веќе видена

Неверојатен избор на гостин и тема на последната емисија 360 Степени на Алсат М во моменти кога се зголемува бројот на заразени и починати од Ковид19, кога ЈО ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров телефонски разговараше со романскиот колега Ауреску

Од:
До кого (е-маил):
Порака: