Регулаторна комисија: Додека трае кризата да нема исклучувања поради неплатени сметки

2 копии

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги информира дека останува во сила препораката до компаниите кои што се вршители на енергетски дејности, како и ...
| | веќе видена | слични

За околу 11 милиони евра се намалени приходите од наплата на сметките за струја , откако се воведоа мерките за заштита од ширењето на вирусот, велат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук потенцира дека Регулаторната комисија за енергетика не престанува да ги изненадува македонските ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) Марко Бислимоски ги повикува граѓаните кои ги задржаа своите редовни примања и ...
| | веќе видена | слични

Пензионерите побрзале да ги платат сметките за струја, парно и вода веднаш откако им стасале пензиите и за тоа добија пофалба од претседателот на Регулаторната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Апелираме до оние потрошувачи коишто ги задржаа своите редовни примања, да си ги подмируваат своите сметки, за електрична и топлинска енергија, како и водни ...
| | веќе видена | слични

Дали раководството на ЕЛЕМ во време на пандемија презема се што треба за заштита на своите вработени?!, прашуваат од Комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

Од РКЕ порачуваат дека се во разговори со компаниите да се изнајде најдобар модел за плаќање на сметките за режиски трошоци за март, април и мај со цел, како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 439 | | | веќе видена

Рекордни 120 позитивни на КОВИД-19 од почетокот на епидемијата во земјава се регистрирани вчера за период од 24 часа. Тие се дијагностицирани од 953 направени ...
сите 210 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 348 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 482 | | | веќе видена

Судот во Минеаполис одреди кауција од еден милион американски долари за тројцата полицајци од овој град, кои се обвинети за помагање и поттикнување на ...
сите 343 | | | веќе видена

Од синоќа во 21 часот тече 80-часовниот полициски час за граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, ...
сите 217 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регулаторна комисија: Додека трае кризата да нема исклучувања поради неплатени сметки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: