Во живо: Прес конференција на премиерот Спасовски - нови економски мерки


Нови економски мерки се очекува да предложи денеска Владата. Прес конференција на која ќе се обрати премиерот Оливер Спасовски којапрвично беше закажана за 13 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје, 3. април 2020 (Inpress) – Помош за лицата кои останале без работа или биле дел од неформалната економија, како и образовен додаток за основци односно ...
| | веќе видена | слични

Сите граѓани кои ќе останат без работа ќе добијат социјална помош - од 4,000 денари за домаќинства со едно лице до максимални 10.000 денари за домаќинства со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лицата кои останале без работа или биле дел од неформалната економија добиваат брз влез во системот на социјална заштита, најавија заменик министерот за труд и ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои 3 месеци не добиле пари за туга нега, од понеделник ќе си ги добијат заостанатите надоместоци, тврди заменик министерот за труд Бајрактар. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со вториот пакет мерки на Владата насочени кон надминување и ублажување на последиците од здравствено-економската криза, покрај заштита на работните места, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-министерот за труд и социјална политика Ѓонул Бајрактар денеска изјави дека не е донесена одлука од понеделник сите вработени лица да користат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Скандалозните фотографии од скопските кафеани каде синоќа се правеле забави, беа причина, министерот за здравство Венко Филипче, да изрази каење за нивното ...
сите 365 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 187 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 97 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 198 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, до Основното јавно обвинителство доставил поднесок со кој бара да се спроведе истрага во Агенцијата за ...
сите 356 | | | веќе видена

Хрватскиот завод за јавно здравје објави детални препораки за одржување на свадби кои од неодамна повторно се дозволени во Хрватска. Дел од препораките се ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во живо: Прес конференција на премиерот Спасовски - нови економски мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: