Канцеларката Меркел и по трет пат е негативна на коронавирусот

5 копии

Еден од најострите критичари на германската канцеларка Ангела Меркел и кандидат за нов шеф на нејзината ЦДУ Фридрих Мерц рече дека во криза сите граѓани мораат ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

Претседателот на Светската асоцијација на лекари Франк Улрих Монтгомери ги предупреди политичарите во Германија за опасноста од предвремено олеснување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на кабинетот на германската канцеларка Ангела Меркел, Хелге Браун, изјави за RTL / n-ТВ канал дека смета оти Меркел не ги променила плановите да се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Канцеларката Меркел и по трет пат е негативна на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: