Споделете ги овие совети со луѓето кои највеќе ги сакате...


2 копии

Кога е неопходно, скоро сите наши потреби можеме да ги извршуваме и преку виртуелниот свет, само треба да сме креативни… Придржувањето кон мерките за социјална ...
| | веќе видена | слични

Познато ли ви е непријатното чувство кога ќе сфатите дека вашиот сопруг престанал да се грижи за вашата врска. Можеби веќе се прашувате „Дали тој сè уште ме ...
| | веќе видена | слични

„Вчера бев паметен па сакав да го сменам светот. Но, денеска сум мудар и сакам да се променам себеси”. Ова се мали навики кои полека можете да ги примените во ...
| | веќе видена | слични

Една од работите што сметаме дека е многу тешка во време на самоизолација е скратеното дружењето со драгите луѓе. Сепак, важно е да се воздржиме од посета на ...
| | веќе видена | слични

Состојбата на изолација на која сме подложени сите, сѐ со цел да се намали можноста од зараза со коронавирус, децата различно ја доживуваат. Како децата ...
| | веќе видена | слични

Судејќи според интернет пребарувачите, во ера на изолација и карантин, голем број луѓе копнеат по секс. Луѓето постојано твитаат дека се запалени, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 509 | | | веќе видена

Сите анкети покажуваат дека 75% од граѓаните велат дека во Македонија не треба да има брзи парламентарни избори, првентивно затоа што луѓето сеуште се ...
сите 567 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Споделете ги овие совети со луѓето кои највеќе ги сакате...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: