Производителите на сезонско (саксиско) и режано цвеќе бараат помош од Владата


Производителите на сезонско (саксиско) и режано цвеќе бараат помош од Владата. Ако државата не интервенира, велат, нивниот сектор ќе банкротира и целосно ќе ...
| | веќе видена | слични

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
| | веќе видена | слични

„Сакате да видите што е класна гордост? Гледајте го пресот на капиталистот што зборува во име на Угостителската комора“, реагираат од Левица на пресот на ...
| | веќе видена | слични

Угостителската фела од Македонија објави загрижувачки податоци со кои се открива дека 60% или околу 15.000 вработени од овој сектор останале без работа. Велат ...
| | веќе видена | слични

Кредитите не ги сакаме, а Владата да се погрижи за работниците, бидејќи до сега се отпуштени околу 15.000 лица од угостителскиот сектор, кој брои вкупно 29.000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Туристичко угостителската комора на Македонија денеска објави дека илјадници угостителски објекти кои тие ги застапуваат нема да ги користат мерките на Владата ...
| | веќе видена | слични

 Велат дека сега оставаат државата да се грижи за работниците. „Веќе е почнат процесот на одјавување и по наши информации 60% низ цела Македонија се одјавени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ПОЈАВИ УШТЕ ЕДНА „БОМБА“ По вчерашниот ТВ-дуело со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, претпладнево во јавноста излезе уште една аудио-снимка во која ...
сите 481 | | | веќе видена

Парите ги враќаме кај граѓаните преку корисни проекти за подобрување на условите за живеење за сите, тоа е програмската определба на СДСМ и во следниот мандат, ...
сите 498 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 192 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 85 | | | веќе видена

Следниот четиригодишен мандат можеби ќе биде најдобриот мандат, затоа што точно знам како до крајот на истиот да се дојде до најмалку 25 проценти повисока ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети не е загрижен затоа што е можно лидерот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицксоки да направат ...
сите 144 | | | веќе видена

Изминатите нeколку денови се намалува бројот на приеми споредено со тоа што беше пред десеттина дена кога имаше огромен број пациенти кои доаѓаа во болница и ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Производителите на сезонско (саксиско) и режано цвеќе бараат помош од Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: