Руски воени спецјалци вршат дезинфекција во Ломбардија-САД испраќаат респиратори во Италија


Припадници на руските воени сили заедно со италијанските карабиљери интензивно вршат дезинфекција во делови од италијанската област Ломбардија која е ...
| | веќе видена | слични

На белградскиот воен аеродром ,,Батајница”, денеска се очекува да пристигнат уште шест воени авиони на Руската федерација, со медицинска опрема за борбата со ...
| | веќе видена | слични

Во медиумите се појавија написи со сомнежи за квалитетот и квантитетот на донираните производи, а известуваа и за наводната загриженост на италијанската ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На воениот аеродромот Батајница, во близина на Белград, утринава слета единаесетиот авион со медицинска опрема, техника и заштитна опрема, кои, според ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Србија во изминативе 24 часа регистриран е најголем број на починати-8 лица со што вкупниот број на починати се искачи на 39 лица, јави дописникот на МИА од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Во Србија во петокот се реистрирани осум нови смртни исходи како последица од зараза со новиот тип коронавирус во изминатите 24 часа, што е највисока дневна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 621 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 336 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 226 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 182 | | | веќе видена

Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
сите 466 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руски воени спецјалци вршат дезинфекција во Ломбардија-САД испраќаат респиратори во Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: