Нојер заминува од Баерн, Челзи најсериозен кандидат за неговиот потпис


Челзи стана фаворити за потписот на германскиот ветеран Мануел Нојер, откако голманот наводно ја одбил понудата за нов договор со Баерн Минхен. Френк Лампард е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендарниот фудбалер на Баерн Минхен, Томас Милер се одлучи да ја продолжи соработката со клубот на дополнителни три години. Играчот кој беше заборавен од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Смртноста во Германија од Коронавирусот е многу помала отколку во другите големи земји, а една од причините за тоа е можеби и фактот дека во Германија се ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен денес ги израдува навивачите со потписот на новиот договор на Томас Милер. Милер порасна во дресот на овој клуб и целата досегашна кариера ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од денеска казни за угостителите кои не ги почитуваат протоколите за работа, а кои се однесуваат на заштита на здравјето на граѓаните. Ова го најави Првиот ...
сите 297 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 189 | | | веќе видена

Со своето неодговорно и несериозно однесување за време на кризата со коронавирусот, Наќе Чулев го загрози јавното здравје и денес сите ги чувствуваме ...
сите 542 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, до Основното јавно обвинителство доставил поднесок со кој бара да се спроведе истрага во Агенцијата за ...
сите 340 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 97 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 198 | | | веќе видена

Хрватскиот завод за јавно здравје објави детални препораки за одржување на свадби кои од неодамна повторно се дозволени во Хрватска. Дел од препораките се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нојер заминува од Баерн, Челзи најсериозен кандидат за неговиот потпис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: