Поставени 12 уреди за хранење на животните во Бутел

Борба за опстанок е секој нов ден за бездомните животни во услови на вонредна состојба поради корона вирусот. Вака накратко активистите го објаснуваат новото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„По галењето со вашето милениче да ги измиете рацете со сапун” е главната препорака на Фондација Бибевски. Тие апелираат во време на пандемија од вирусот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во овие тешки времиња, кога многумина внимаваат за своја безбедност и своето здравје, надвор остануваат многу гладни бездомни кучиња кои секојдневно страдаат. ...
| | веќе видена | слични

Останато

За домашните миленичиња остануваат востановените термини и за време на продолжениот празничен викенд, соопштија вчера од Владата. Граѓаните, во периодот кога ...
сите 348 | | | веќе видена

„За нас здравјето на граѓаните е најважно и со тоа прашање нема компромис. Владата предводена од СДСМ направи значајни чекори и оствари големи задачи. Но, за ...
сите 642 | | | веќе видена

Предвремени избори за спас на граѓаните пред да фати нова пандемија во септември но и решение за функционална влада и собрание - лидерот на СДСМ Зоран Заев со ...
сите 246 | | | веќе видена

„Ден полн со емоции за сите. За семејството Диневи кое пред неколку дена ја загуби својата сакана мајка и сопруга, Емилија Динева, за семејството Огненовски ...
сите 165 | | | веќе видена

Синдикатот на полицијата (СП) бара од Владата да им додели додаток од 15 илјади денари, односно да ја исправи последната одлука со која го одби предлогот на ...
сите 177 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во вчерашното интервју за телевизијата 24 Вести објасни дека од ѓурѓовденската литија во Струга, која се одржа на 7 мај, ...
сите 444 | | | веќе видена

Досега до МВР нема пријава дека е следено и прислушкувано раководството на ВМРО – ДПМНЕ. Доколку дојде, ние согласно оперативните процедури ќе постапиме и ќе ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поставени 12 уреди за хранење на животните во Бутел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: